Lojzo a jeho zápiskyPísanie je moja radosť.

S kávou Power Coffee som zažil nový chuťový zážitok

Publikované 10.10.2017 v 00:00 v kategórii Live style, prečítané: 99x

Káva patrí k najviac konzumovaným nápojom na svete a ja som takisto jej veľkým milovníkom. Môj deň sa nemôže začať bez kávy, po obede si ešte rád posedím s kolegami na kávičke a večer si dám ešte jednu, len tak zo zvyku a preto, že mi proste chutí. Káva je každodennou súčasťou môjho života a nič ma nedokáže naštartovať lepšie ako vôňa a chuť čerstvo namletých kávových zŕn.


Ako som už v úvode spomenul, káva patrí jednoducho k bežnej súčasti všedných aj nevšedných dní v mojom živote a nevedel by som si bez nej predstaviť život. Pil som ju dlhé roky a nikdy som nepociťoval žiadne prejavy jej možného negatívneho pôsobenia na organizmus.


Jedného dňa prišlo veľké sklamanie


Jedného dňa, keď som si dal svoje tri rituálne kávičky, nastala zmena. Káva mi nejako nesadla a strašne ma po nej pálila záha. Najprv som si vravel, že to bude asi skôr z nejakého jedla, avšak keď sa tieto ťažkosti dostavovali aj niekoľko ďalších dní, rozhodol som sa s pitím kávy na chvíľu prestať.


Po krátkej prestávke od môjho obľúbeného tmavohnedého moku pálenie záhy opäť vymizlo. Ostal som však sklamaný a zúfalý z toho, že už nikdy by som si nemal vychutnať to, čo mám tak veľmi rád.


S tým som sa jednoducho nechcel zmieriť, a tak som zapol internetový prehliadač, čítal som si rôzne články na tému kávy a zablúdil som na e-shop Powerlogy.com. Táto stránka ma zaujala aj tým, že všetky produkty, ktoré ponúka, sú bez pridaného cukru, umelých prísad, farbív a konzervantov.


Power Coffee od Powerlogy


Po mojom opise, ako veľmi kávu zbožňujem, si asi viete veľmi dobre predstaviť, ako mi zažiarili oči, keď som zistil, že v tomto e-shope sa dá zohnať káva tej najvyššej kvality. S nádejou, že tam nájdem takú, ktorá mi nebude spôsobovať problémy s pálením záhy, som sa pustil do čítania sekcie s názvom Power coffee.


Dočítal som sa skutočne zaujímavé veci, jednak o klasickej, ale aj o power káve. Podľa zakladateľa stránky sa na Slovensku, bohužiaľ, predáva káva nie veľmi dobrej kvality, čo je možné vidieť na nedopražených alebo, naopak, prepražených zrnách, a to môže mať za následok nepríjemnú kyslú chuť kávy, vysoký obsah akrylamidov a toxínov a hlavne to, že po vypití takej kávy je organizmus nabudený len na krátky čas. Keď som sa tak nad tým zamyslel, uvedomil som si, že vlastne takáto nekvalitná káva môže byť spúšťačom mojich zdravotných problémov.


Na druhej strane Power coffee patrí k výberovým kávam v BIO kvalite, spĺňa prísne kritériá na kontrolu obsahu toxínov a je nositeľkou silného chuťového a energetického potenciálu. Jej výhodou (teda aspoň pre mňa) je aj to, že je vyrábaná pomalým a šetrným pražením, čím dochádza k zníženiu obsahu kyselín a zároveň k maximálnemu vyťaženiu chuti.


Druhy Power Coffee


Rovnako ako ma zaujal samotný názov tejto kávy, jej zloženie a potenciálne lepšie účinky v porovnaní s bežne dostupnou kávou, zaujala ma aj široká škála výberu káv tejto značky.


V e-shope powerlogy.com je možné objednať si extra silnú kávu, ktorá je zmesou výberovej Robusty a Arabiky, organické Espresso zo 100 % Arabiky, rôzne druhy Arabiky s príchuťou ovocia, citrónovej trávy a čokolády (limitované edície), ale aj kávu bez kofeínu.


Rozhodol som sa priplatiť si za kvalitu a na skúšku som si kúpil extra silnú kávu a pre moju manželku, ktorá je v súčasnosti tehotná, kávu bez obsahu kofeínu. Navyše som manželku milo prekvapil tým, že som nám ku káve objednal aj hrnčeky s výstižnými nápismi.


Po mesiaci pitia kávy...


... sa cítim skvelo. Pálenie záhy, ktorého som sa tak veľmi obával, sa nedostavilo. Po chuťovej stránke táto káva splnila všetky moje očakávania a dokonca na sebe pozorujem aj to, že naozaj káva Power Coffee ma nakopne lepšie ako tá, ktorú som zvykol piť predtým.


Každá návšteva, ktorej u nás spravím kávu, sa ma hneď vypytuje, odkiaľ ju mám, a vždy, keď nás známi znovu navštívia, už hneď vo dverách si ju pýtajú. Jej zásoby sa teda nebezpečne míňajú, preto budem musieť opäť navštíviť e-shop, z ktorého som ju objednal.


Keďže obľubujem aj zdravé oleje a všimol som si, že vo svojej ponuke majú v e-shope aj tzv. Power MCT olej, určite aj ten pridám k objednávke. Ide o olej kokosového pôvodu, ktorý podporuje trávenie a spaľovanie tukov a odporúča sa pridávať aj do kávy. Týmto spôsobom svoju, teraz už najobľúbenejšiu kávu určite výborne a zdravo obohatím.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?