Lojzo a jeho zápiskyPísanie je moja radosť.

S internetom v mobile neprídete o žiadny zápas

Publikované 18.05.2018 v 09:09 v kategórii Live style, prečítané: 48x

Pre veľkého športového fanúšika, ku ktorým sa radím aj ja, nie je nič horšie, než zmeškať dôležitý zápas. Minulý týždeň som sa tešil do Ríma na duel AS so Šachtarom Doneck, dokonca sme mali rezervované lístky a letenky. Dcéra však náhle ochorela a manželka bola na služobnej ceste. Vďakabohu za mobilnú televíziu.
Keď som sa dočítal, že mobilní operátori začínajú ponúkať TV v mobile, vyvolávalo to na mojej tvári úsmev. Kto už by potreboval pozerať telku vo dne i v noci, veď my ju doma ani nemáme. Kolegom v práci sa však telka v mobile zapáčila – robíme totiž v bezpečnostnej službe, kde držíme 24-hodinovú pohotovosť. Čas medzi obchôdzkami sme si krátili povoleným dopingom v podobe online filmov a seriálov.
Keďže sme na smene štyria športoví fanúšikovia, začali sme využívať Swan GO, teda mobilnú telku od Swanu. Kolega priniesol tablet, ktorý mu doma zapadal prachom a na mesačný poplatok za aplikáciu sa skladáme piati po jednom eure mesačne.
Sledujeme najmä futbalovú Ligu majstrov a cca pred mesiacom sme si povedali, že chceme vidieť našich favoritov AS Rím naživo. Rezervovali sme si teda letenky aj lístky na štadión a ja som sa tešil na neopakovateľný športový zážitok.
Čo však čert nechcel, moja dcéra náhle ochorela a manželku poslali na služobnú cestu. Dcéru teda nemal kto strážiť a mne neostalo nič iné, len chlapom z práce popriať šťastnú cestu do Ríma. Kolega mi aspoň požičal tablet, keďže klasickú TV doma nemáme.

Nastavenie aplikácie a prvotná registrácia

Keďže nie som priaznivcom najnovších technológií, trošku som sa bál, či budem vedieť aplikáciu spojazdniť bez kolegu. Našťastie, v aplikácii samotnej som nemusel nič nastavovať, keďže sme ju predtým používali v práci.Mne sa našťastie podarilo spustiť živé vysielanie včas a môj AS Rím vyhral nad Šachtarom Doneck 1:0. Zápas dopadol úspešne a vo mne sa prebudila ešte väčšia zvedavosť po takejto mobilnej telke. Usúdil som, že tá TV v mobile asi nie je až taká blbosť.

So Swan TV šport aj z archívu

Po zápase som sa začal trošku viac zoznamovať s funkciami aplikácie pre mobilnú TV. Tablet je s OS Android, ale existujú aj verzie pre iPhone, iPad a OS Windows. Ak by som teda chcel aplikáciu pre seba, môžem ju použiť aj na notebooku s Windowsom, ktorý viem pripojiť k väčšej obrazovke.Naživo sa v appke dá sledovať 33 TV kanálov, z toho 6 je športových, aj keď musím priznať, že Golf channel ma moc nezaujal. Golf je pre mňa asi taký šport, ako šach. Tri športové stanice (vrátane Golf channel) sa dajú pozerať aj z archívu, takže ak v práci nemám zrovna čas, pozriem si zmeškaný zápas doma. V archíve je možné listovať sedem dní dozadu.

„Pauza“ sledovaného programu

Sledovaný program je možné kedykoľvek zastaviť a znovu spustiť od času zastavenia a ísť si napríklad do chladničky pre pivo či popcorn, prípadne si odskočiť na toaletu. Hodí sa to pri dlhých celovečerných filmoch. Pri športových prenosoch to nebýva potrebné, keďže na tieto účely máme predsa reklamné prestávky a chceme vidieť všetko naživo.

Na troch zariadeniach

Za jeden mesačný poplatok by som mohol TV v mobile sledovať naraz na notebooku a dvoch mobiloch (tabletoch). Nemusím teda kupovať klasickú telku (hoci aj televízie už môžu byť mediálnym centrom domácnosti), ale v prípade potreby mi pomôže deti uspať rozprávka, ktorú im pustím na tablete. Ja zatiaľ budem na gauči s notebookom, čipsami a pivom fandiť svojmu obľúbenému AS Rím.

Doma, v práci, na záhrade, na lyžovačke

Ligu majstrov a ďalšie športové prenosy by som mohol mať po ruke neustále. Napríklad na záhrade okrem starostlivosti o zeleninu často robievam grilovačky s kamarátmi. A čo môže byť lepšie, než naraziť súdok piva, ugrilovať poriadny kus mäsa a pozerať popri tom futbal?A čo by mi bránilo zobrať si tablet na chatu do hôr? Teoreticky nič, deti po dlhej túre zaspia a ja si vyberiem z archívu nejaký zápas, nasadím slúchadlá a mám hodinku pre seba. Technicky si však musím dať pozor, aby bol dostupný kvalitný mobilný signál, ideálne v 4G sieti. Večer si spolu s deťmi pozriem nejaký zaujímavý film.

Športové sviatky v roku 2018

Tento rok bude výnimočne bohatý na športové zážitky. Za sebou máme XXIII. zimné olympijské hry v juhokórejskom Pchjongčchangu, odkiaľ naša reprezentácia priniesla 6 medailí. Ešte lepšie výsledky dosiahli naši športovci na XII. paralympijských hrách v rovnakom meste, odkiaľ priniesli až 11 cenných kovov. Už 5. mája nás čakajú MS v hokeji 2018 v Dánsku. Futbalisti ako ja si určite nenechajú ujsť MS vo futbale 2018, ktoré sa začnú 14. júna v Rusku.Veľkým národným sviatkom však pre nás určite budú MS v hokeji v roku 2019, ktoré sa uskutočnia na Slovensku. Príležitostí fandiť teda bude dosť. Nech budete kdekoľvek, s mobilnou Swan TV vám rovnako ako mne, žiadny zápas neujde.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?