Lojzo a jeho zápiskyPísanie je moja radosť.

S betónovou škridlou sa o strechu báť nemusíte

Publikované 08.11.2017 v 19:53 v kategórii Dom a záhrada, prečítané: 85x

Možností, ako si môžem pokryť strechu môjho útulného domu či garáže, je v dnešnej dobe naozaj neúrekom. Či dám prednosť plechu, pálenej škridly, betónovej škridly alebo ďalším druhom krytiny, je len otázka vkusu a financií. Tento výber by však mal byť zrealizovaný s chladnou hlavou, aby bolo rozhodnutie v konečnej fázy dobré. Pretože strešná krytina bude chrániť strechu najbližšie desiatky rokov, je treba rozhodnúť sa správne. A ja som sa veru rozhodol.


Výber strešnej krytiny naozaj nie je ľahký. Rozhoduje nielen tvar a farba, ale hlavne odolnosť a ďalšie špeciálne funkcie. Závisí taktiež, v akej lokalite sa nachádzate. Či ste v mieste, kde možno očakávať stále dažde a silné poveternostné podmienky, alebo tropické slnečné dni. Práve tieto javy oslabujú krytinu a narúšajú jej stavbu,čoho výsledkom je nežiadúce zatekanie a tvorba rôznych druhov plesní.


No a keďže ja bývam na dedine, kde takéto počasie nie je veru žiadnym prekvapením, dobre som sledoval parametre a vlastnosti, aby som vybral čo najodolnejšiu krytinu vhodnú práve do tohoto regiónu.


Ak môžem teda poradiť, tak pri výbere si dobre porovnajte odolnosť rôznych krytín a zvoľte tú, ktorá vám bude vyhovovať čo najviac. Vyhnete sa tak do budúcna možným opravám, po ktorých naozaj nik netúži.


"Skús betónovú škridlu"


Veľkým trendom minulých, ale i súčasných rokov, bola pálená krytina. Mala dobré odolné vlastnosti a vcelku pekný vzhľad. Nad tou som aj veľmi dlho rozmýšľal a pravdupovediac bola u mňa favoritom. Avšak potom som si začal všímať, ako sa táto krytina chová na domčekoch mojich známych. Aj keď na začiatku vynikala krásnym vzhľadom, ten sa rokmi používania dosť často menil. Stalo sa, že škridle jednoducho sčerneli. A to sa mi veru nepáčilo.


Našťastie, technológie sa už posunuli ďalej a jeden kamarát mi odporučil, že v dnešnej modernej dobe by som možno mal siahnuť po betónovej streche. Betónové škridle sú totiž vyrábané tými najdokonalejšími a najnovšími technológiami, vďaka čomu disponujú výbornými vlastnosťami. Medzi ne patrí hlavne vysoká odolnosť a krásna sýtosť farieb. Preto niet divu, keď poviem príklad, že najlepšia betónová škridla CREATON sa teší stále väčšej a väčšej obľube. A má na to pravý dôvod. A tak som sa nechal ovplyvniť a siahol po tomto variante. Nuž, čo človek neskúsi, nezažije...


Vlastnosti ako superhrdina


Veru, všade som čítal, že betónová škridla má len tie "naj" vlastnosti. A jednou z nich je aj vysoká odolnosť. O odvádzanie dažďovej vody sa stará dvojaký odvod vody, ktorý poskytuje ďalšiu ochranu pred účinkami poveternostných podmienok. Vysoko položené bočné drážkovanie s drážkou otvorenou do strany zaisťuje lepší odtok vody, odľahčuje bočné drážkovanie a lepšie chráni pred predčasným výskytom machu.


Dvojité rebrovanie v päte škridly sa stará o ochranu pred snehom a hnaným dažďom. No a špeciálna povrchová úprava zase dokonale zvyšuje odolnosť proti UV žiareniu. Po prečítaní tohto popisu som tak aj ja ostal v nemom úžase. To proste musím mať.


Tá sýtosť farieb ma dostala


Áno, aj na farbe mi záleží. Tie po rokoch často vyblednú a stratia iskru, čo pôsobí staromódne a niekedy až nevkusne. Podľa informácií, ktoré som našiel, sa však betónové škridly pýšia exkluzívnymi sýtymi farbami, ktoré na prvý pohľad zaujmú azda každého. Nádherná farba priam bije do očí. V e-shope som potom našiel hneď niekoľko farebných odtieňov.


Na výber je napríklad červená, tmavočervená či dokonca čierna. Vďaka týmto farbám a hlavne tvaru sa môže na vašom dome objaviť strecha so stredomorským dizajnom, aké nájdete v exotickejších destináciách. Chcel som určite zaujať susedov a vystúpiť z radu. No a vďaka tej úžasnej farebnosti a priam dokonalému tvaru betónovej škridle som sa teda nechal ukecať na čiernu.


Dlhoročná záruka je úplná bomba


Betónové škridly sú vyrábané modernými technológiami, vďaka čomu sú odľahčené a napriek tomu čo najviac odolné. Neprekvapí ich tak ani silný dážď, sneh, ľad, vietor či iné živly. Dokonale ochránia vašu strechu a vaše pohodlie domova. Tak som sa nechal počuť od predavača, ktorý mi túto škridlu ponúkal. A ja som mu samozrejme veril.


Navyše, keď mi na betónovú škridlu od Creatonu ponúkol garantovanú záruku až na neuveriteľných 30 rokov, neodolal som. Veď vďaka tej záruke sa už skutočne nemám čoho obávať.


Spokojní zákazníci ma taktiež presvedčili


Samozrejme, ako každý človek, aj ja som siahol po recenziách a skúsenostiach iných. Veď nechcem kúpiť mačku vo vreci. No o tom, že na betónovú škridlu je naozaj spoľahnutie, svedčia naozaj mnohé spokojné recenzie zákazníkov. Tí, ako som sa dočítal, vyzdvihujú hlavne kvalitu spracovania, vysokú odolnosť, krásne sýte farby či 30-ročnú záruku.


Nebolo tak o čom. Hneď som zapol internet a na stránke firmy Creaton som si ju aj objednal. Tam som našiel aj všetky podrobné údaje, ako aj výber rôznych rozmerov. Ponúkané sú škridly o rozmeroch 334 x 420 mm, s rôznou krycou šírkou. Výber je tak naozaj pestrý a záleží tak len od potrieb zákazníka. Za mňa teda maximálna spokojnosť.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?