Lojzo a jeho zápiskyPísanie je moja radosť.

Ako si vybrať izbu, aby ste mali v hoteli čo najpríjemnejší pobyt

Publikované 30.08.2017 v 16:14 v kategórii Cestovanie, prečítané: 124x

Keď sa človek chystá na dovolenku, spočiatku sa obáva hlavne cesty. Keď dorazí do cieľa, rieši najmä ubytovanie. Pokiaľ idete na dovolenku, vždy je dôležité preskúmať jednotlivé hodnotenia bývalých hostí hotela - to vám jednak pomôže pri rozhodnutí, či si v ňom vôbec máte ubytovanie objednať a na druhej strane, môže zmierniť váš strach zo sklamania pri príchode.


Po takmer ročnom šetrení na dovolenku sa mi konečne podarilo nasporiť takú sumu, aby sme si s mojou rodinkou mohli vychutnať spoločné chvíle v lone prírody vo Vysokých Tatrách. Samozrejme, k výberu dovolenkovej destinácie patrí aj voľba takého ubytovania, ktoré by spĺňalo naše požiadavky, najmä však našich detí. Kolega v robote mi spomínal, že v zime bol na wellness pobyte v jednom z najlepších tatranských hotelov. Tak som si ho na internete vyhľadal a snažil sa zistiť, či by bol vhodný aj pre nás.


Grand Hotel Praha stojí na úpätí Lomnického štítu a pýši sa svojou eleganciou a zariadením v secesnom štýle. Svojim zákazníkom ponúka jedinečnú gastronómiu, ktorá v sebe spája chute plodov a bylín tatranskej prírody spolu s lokálnymi surovinami a takisto posedenie pri kvalitných vínach. Výhľadmi z terasy, balkónov alebo vonkajšieho bazéna na krásnu prírodu si podmaní naozaj každého.


Oddýchnuť si a načerpať nové sily majú hostia možnosť vo wellness centre hotela. Určite príjemné pocity v každom zanechá aj pobyt v saune, chladivom bazéne, či vírivke. Všetko, čo by nám vedel tento hotel ponúknuť, ma naozaj zaujalo a tak jediné, čo ostávalo zistiť pred zakúpením pobytu, bolo to, aké izby a apartmány je možné si objednať.


Apartmány v Grand Hoteli Praha


Hotel ponúka možnosť ubytovať sa v niektorom z 18 apartmánov typu Classic a Deluxe. 


Apartmány Classic sú novo zrekonštruované a disponujú veľkým priestorom - vhodným hlavne pre väčšie rodiny. Rovnako ako celý hotel, aj tento apartmán je zariadený v secesnom štýle v kombinácii so štýlovými doplnkami a zlatými detailmi. Dočítal som sa, že hostia v ňom majú k dispozícii spálňu s dvomi spojenými posteľami, obývaciu miestnosť, kúpeľňu s vaňou aj sprchovým kútom, množstvo úložného priestoru a možnosť umiestnenia dvoch prísteliek. Súčasťou apartmánu je takisto minibar a trezor, telefón aj satelitná televízia a v celom priestore je bezplatné pripojenie na internet. Samozrejmosťou v kúpeľni je sušič na vlasy i župan a papuče pre každého hosťa.


Apartmány Deluxe sú zariadené ešte luxusnejším štýlom, v ktorom sa spájajú drevené, kamenné a kožené prvky. Niektoré majú dokonca balkón, z ktorého je možné sledovať krásu Tatier a krb, pred ktorý sa môžu hostia usadiť a vychutnávať si tak príjemné rodinné momenty.


Izby v Grand Hoteli Praha


Premýšľal som, či si radšej nevybrať z ponuky 105 hotelových izieb. V Izbách Classic s rozlohou 20 až 30 m2si môžu hostia naplno užiť historické zariadenie doladené modernými doplnkami, vďaka ktorým sa budú cítiť v každej z izieb útulne. Umiestniť je tu takisto možné jednu alebo dve prístelky a z niektorých izieb sa hostia môžu kochať výhľadom z balkóna.


V rovnako vysokom štandarde sú zariadené aj Izby Deluxe, ktoré, tak isto ako izby Classic, ponúkajú ubytovaným možnosť využívať vlastnú kúpeľňu, minibar, trezor, satelitnú TV, telefón a WiFi pripojenie. Prespať je možné v izbe s manželskou posteľou, poprípade na jednej prístelke, avšak to len na niektorých izbách. V niektorých Izbách Deluxe sa nachádza aj kuchynský kút.


S dovolenkou sme boli nadmieru spokojní


Na základe recenzií a našich potrieb sme sa rozhodli ubytovať v jednom z apartmánov Classic, kde sa nám zapáčilo už pri prvom vstupe. Izba bola naozaj nádherná, vždy dokonale uprataná a voňavá. Ponúkla nám veľkorysý priestor, kde sme mali možnosť odložiť si všetky svoje veci a batožinu, ale zároveň sme sa tu necítili stiesnene.


Za obrovskú výhodu považujem aj to, že keďže som izbu rezervoval 45 dní pred príchodom, získal som na pobyt 20 % zľavu. Suverénne môžem za celú moju rodinu prehlásiť to, že luxusné ubytovanie vo Vysokých Tatrách splnilo naše očakávania. Tatranská príroda nás veľmi očarila, vychutnali sme si dni plné turistiky, ale aj oddychu vo wellness centre a mnoho iných atrakcií, ktoré sa na okolí nachádzali.


Hoci sme za týždennú dovolenku zaplatili možno aj viac ako v niektorej zo zahraničných destinácií, určite to neľutujem, pretože naša slovenská príroda v kombinácii s vynikajúcimi službami hotela mi učarovali natoľko, že sa sem určite ešte niekedy vrátime.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?